AC Milan – Bate Borisov 2-0 in Champions League. Milan castiga in fata campioanei din Belarus!

AC Milan a mers la victorie in actuala editie a Ligii Campionilor impotiva echipei BATE Borisov, prezenta constanta in ultimii ani in cea mai importanta competie europeana inter-cluburi.66.000 de suporteri au venit pe stadion pentru a vedea spectacolul echipei favorite. Milan incepe tare, desi in campionat are un start destul de slab. Ibrahimovici marcheaza glont in poarta in minutul 33, fiind al doilea gol in acest sezon din UEFA Champions League, acolo unde marcheaza de multi ani. In repriza a doua, Boateng marcheaza un gol absolut superb, cu un sut napraznic in minutul 70 si stabileste scorul final. Milan castiga astfel cu 2-0 in fata campioanei din Belarus.Au marcat pentru AC Milan Z. Ibrahimovic in minutul 33 si K. Boateng in minutul 70.Cartonase galbene: Nocerino min. 39 (Milan)Echipe de start: AC Milan: C. Abbiati, A. Nesta, T. Taiwo, D. Bonera, I. Abate, M. van Bommel, K. Boateng, A. Aquilani, A. Nocerino, Z. Ibrahimovic, A. CassanoBATE Borisov: A. Gutor, A. Radkov, A. Yurevich, M. Bordachev, M. Simi 263;, D. Likhtarovich, D. Baga, Renan, A. Volodko, M. Kežman, A. KontsevoyCiteste si: