AS Roma – prima victorie din acest sezon intr-o competitie oficiala

Adversara lui CFR Cluj din Grupa A a Ligii Campionilor, AS Roma, a invins, sambata, pe teren propriu, pe Reggina, scor 3-0, intr-un meci din etapa a 3-a a campionatului Italiei, informeaza Gazzetta dello Sport.Roma a deschis scorul prin Panucci, in minutul 45, Aquilani a dublat diferenta in minutul 51, iar Perrotta a inchis tabela in minutul 90.Antrenorul vicecampioanei Italiei, Luciano Spalletti, a folosit urmatoarea formula: Doni – Cassetti, Loria, Panucci, Riise – De Rossi, Brighi – Taddei, Aquilani (Cicinho 87), Menez (Perrotta 69) – Vucinic (Totti 77).AS Roma a bifat prima victorie din acest sezon al Serie A, dupa ce in primele doua runde inregistrase un rezultat de egalitate si o infrangere.CFR Cluj face parte din Grupa A a Ligii Campionilor, alaturi de Chelsea Londra, AS Roma si Girondins Bordeaux.