Astra – Gloria Bistrita 4-0 (2-0). Astra face spectacol in prima etapa a returului

Astra Giurgiu si-a consolidat treapta a doua a clasamenului Ligii 1 dupa ce a surclasat-o cu scorul de 4-0 pe Gloria Bistrita, intr-o partida contand pentru etapa a XVIII-a.Primul gol al partidei a purtat semnatura lui Fatai, nigerianul inscriind cu un sut plasat de la marginea careului mare.Trei minute mai tarziu diferenta de petabela de marcaj s-a dublat Distefano punctand dupa o actiune initiata de acelasi Fatai.Aceiasi doi jucatori au conlucrat si la faza golului trei, inscris tot de Distefano cu un sut din 6 metri.Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 72, Budescu fructificand un serviciu perfect al lui Barboianu.Au jucat urmatoarele echipe:Astra Giurgiu: Lung – Barboianu, Gaman, A. Muresan, Junior Morais – Seto, Yahaya – Tembo (Ivanovski ’78), Budescu, Distefano (Matel ’75) – Fatai (William ’82). Antrenor: Valentin Sinescu.Gloria Bistrita: Dolha – Trasca, Kanon (Feher ’61), Ionescu, Reano – Anton, Romario (Peica ’55) – Tirca, Predescu, Braganca – Layo (Curtuiu 351; ’73). Antrenor: Nicolae Manea.