Astra Ploiesti – Ceahlaul Piatra Neamt 1-1, Liga 1 – etapa a XII-a

Astra Ploiesti si Ceahlaul Piatra Neamt au incheiat la egalitate, scor 1-1, o partida contend pentru etapa a XII-a a Ligii 1.A fost partida de debut a lui Gheorghe Multescu la carma echipe nemtene.Ambele goluri ale partidei s-au inscris in partea secunda a jocului. Gazdele au deschis scorul in minutul 77, fostul dinamovist, Liviu Ganea inscriind in urma unei pase primate de la colegul sau de ofensiva, argentinianul Miranda.Cinci minute mai tarziu gazdele raman in zece jucatori de camp dupa eliminarea lui Djokic, cel care lovise un adversar cu cotul.Ceahlaul a egalat pe tabela de marcaj in minutul 84, Sofroni fructificand un balon ricosat dintr-o lovitura libera executata de Ferariu.In minutele de prelungire, Liviu Ganea a primit direct cartonasul rosu dupa ce a lovit un adversar fara balon.Au evolaut urmatorii jucatori:Astra: Cr. Munteanu – Mihalache, Rohat, Oprsal, Craciun – Stratila (Djokici ’74), V. Gheorghe, Seto, Paulinho (G. Paun ’59) – L. Ganea, Miranda. Antrenor: Nicolo Napoli.Ceahlaul: Rohetki – Burlacu, Forminte, Vitelaru, Barna – Badescu, Onciu, Achim (Ferariu ’65), Cebotaru – Tudosa (Sofroni ’46), Doicaru (Fabron ’78). Antrenor: Gheorghe Multescu