Astra Ploiesti – U Cluj 1-2, Liga 1 – etapa 30

nbsp;

Universitatea Cluj a obtinut o noua victorie in Liga 1 dupa ce a invins pe Astra Ploiesti, in deplasare, cu scorul de 2-1.

Gazdele au deschis pede scorul. In minutul 4, Stratila a inscris din plonjon la o centrare venita de pe partea stanga de la Tiganasu.

Veteranul clujenilor, Claudiu Niculescu, a egalat scorul in minutul 72 cu o executie spectaculoasa, direct din lovitura de colt.

Victoria echipei oaspete a fost adusa de Pacurar, in minutul 85, mijlocasul oaspetilor inscriind dupa o faza prelungita de atac la care au mai participat Bostina si Delgado.

Au evoluat urmatoarele echipe:

Astra Ploiesti: Miron – Matel, Mihalache, Oprsal, Junior Morais – Takayuki Seto, N’Doye (Tigoianu ’75), Stratila, Fatai – Tiganasu