Astra Ploiesti – Unirea Urziceni 1-0, Liga 1 – etapa a XVI-a

Unirea Urziceni continua marsul sprea Liga 2 dupa ce a inregistrat o noua infrangere in campionat, 0-1 la Ploiesti cu Astra, intr-o partida contand pentru etapa a 16-a.Unicul gol al intalnirii a fost inscris de Adrian Mihalcea, in minutele de prelungire, atacantul gazdelor inscriind la o actiune prelungita la care a mai participat si Mihalache.Au evoluat urmatorii jucatori:Astra Ploiesti: Miron – Matel, Goian, Oprsal, Mihalache – Takayuki, Ben Teekloh (Bornosuzov ’61)- Stratila, Fatai (Stan ’34), Tigoianu (Lukacs ’70)- Mihalcea. Antrenor: Tibor Selymes.Unirea Urziceni: Cernea – E. Nicu, Mehmedovici, Maftei, Musat – Muzac – Goge (Fl. Matei ’79), Todoran, Paduretu (Filip ’74), Semedo – Rusescu. Antrenor: Octavian Grigore