Barcelona – Real Madrid, scor 5-0

Barcelona a reusit sa invinga pe Real Madrid cu un neverosimil 5-0 si trece peste madrileni in clasament.Parca spre a indeplini dorinta fostului ei jucator Ronald Koeman care declara inainte de meci ca doreste ca ros-albastrii sa dea cinci goluri, Barcelona s-a impus de o maniera fantastica. Scorul a fost deschis rapid de Xavi, in minutul 10, pentru ca in minutul 18 Pedro sa urce scorul la 2-0. Jucatorii lui Mourinho nu au reusit mai nimic in prima parte. Dupa pauza, tot barcelonezii au fost mai agresivi si in trei minute (55 si 58) David Villa a reusit doua goluri. Albii au fost inexistenta in atac. Dupa ce Jeffren a ridicat scorul la un umilitor 5-0, nervii madrilenilor au scapat de sub control, iar Sergio Ramos a fost eliminat pentru un fault grosolan asupra lui Messi si dupa ce l-a agresta si pe Puyol.Citeste mai mult pe site-ul Adevarul (Sursa foto: Adevarul)