CE handbal: ROMANIA – MUNTENEGRU, scor 20-23

Campionatul European de handbal Serbia 2012 continua, vineri seara, cu meciul Romania – Muntenegru. Nationala Romaniei o intalneste pe cea a Muntenegrului, in ultima partida din faza grupelor preliminare, incepand cu ora 21:15, in direct pe TVR2, TVR HD.Mondo News va transmite cele mai importante momente din partida Romania – Muntenegru.UPDATE ROMANIA – MUNTENEGRU 20-23Echipa de handbal a Romaniei a pierdut in aceasta seara meciul cu Muntenegru, scor 20-23. Cea mai buna jucatoare a acestora a fost chiar Katarina Bulatovici, handbalista celor de la Oltchim.Min.54. Romancele dau semne de oboseala, avantajul muntenegrencelor pare a creste. Min.50. Goool Bradeanu. Cea mai buna jucatoare a nostra in aceasta partida ne apropie la un singur gol de adversare. Min.46. La adapostul unei diferente de doua goluri, muntenegrencepe incep sa joace din ce in ce ma bine, in frunte cu jucatoarea Oltchimului, Katarina Bulatovic. Min.43. Time-out cerut de Gheorghe Tadici.Muntenegru incepe sa-si apropie victoria. Este nevoie de un soc la echipa. Min.41. Geiger restabileste egalitatea. Fanii Romaniei le poarta pe fete pe val. Atmosfera incredibila in tribune. Min.37. Defensivele isi fac datoria, Putine goluri inscrise pe parcursul acestui meci de lupta. Min.33. Momente bune de joc ale muntenegrencelor care reusesc sa egaleze. Min.31. Gol Ada Nechita la prima faza de atac a reprizei secunde. Min.30. Ritm alert. Joc spectacol. Atmosfera de vis in tribune care le fac pe fetele noastre sa se simta ca la Valcea. Avantaj minim dupa primele 30 de minute. Min.29. Cu un minut inainte de pauza, muntenegrencele egaleaza scorul de pe tabela de marcaj. Min.27. Paula Ungureanu face minuni in poarta Romaniei. Ramanem permanent in avantaj de 2-3 goluri.Min.24. Meirosu inscrie spectaculos pentru 8-5. Fetele noastre sunt pe val. Min.22. Repriza foarte buna facuta de nationala tarii noastre, mai ale din punct de vedere defensiv. Min.19. Goooool Geiger. Tricolorele se distanteaza la 3 goluri. Min.18. Romania are un avantaj de doua goluri si pare a fi la carma partidei. Min.14. Gooool Melinda Geiger. Publicul este fenomenal incurajandu-le pe fetele lui Tadici. Paula Ungureanu face minuni in poarta. Min.11. Desi in inferioritate numerica, fetele noastre revin in avantaj: 4-3. Min.8. Meci greu. Bradeanu pare a fi in acest moemnt cea mai in forma jucatoare romana. Egalitate pe tabela de marcaj 3-3. Min.6. Romania trece in avantaj dupa o lovitura de la 7 metri fructificata de Bradeanu. Min.5. Atmosfera entuziasta in tribune, 1500 de romani explodeaza de bucurie la primul gol al tricolorelor inscris de Neagu.Min.3. Muntenegrencele deschid scorul prin vedetea Bulatovic.In primele meciuri de la CE de handbal 2012, Romania a remizat cu Rusia (21-21) si a invins Islanda, scor 22-19. Aceste rezultate o claseaza pe locul 2 in Grupa D si o califica, inaintea meciului cu Muntenegru, in faza urmatoare.Fetele noastre s-au mai intalnit cu cele din Muntenegru si la Euro 2010, cand le-au invins cu 23-21 (13-12), in 14 decembrie, la Herning, in Danemarca. in acel meci, Cristina Neagu a izbutit sa inscrie 11 goluri din 16 aruncari (4 de la 7 metri).Tot in aceasta seara, Rusia intalneste Islanda, incepand cu ora 19:15. Daca Islanda invinge, se califica mai departe si produce surpriza Campionatelor Europene, trimitand rusoaicele acasa.Sursa foto: TVR