CFR CLUJ – BRAGA, scor 3-1. Urmeaza MANCHESTER UNITED – CFR CLUJ

CFR Cluj – Braga s-a terminat cu scorul de 3-1 in Champions League. A fost 64 la suta pentru Braga, insa fara folos. Meciul s-a disputat pe stadionul Dr. Constantin Radulescu si a fost transmis in direct de Mondo News in format Live Text. In clasament, Manchester este pe locul 1, pe 2 este Galatasaray, CFR Cluj este pe locul 3, iar Braga este pe ultimul loc, practic eliminata din Champions League.Pentru CFR este grea misiunea din ultima etapa, sa ia la Manchester mai multe puncte decat Galatasaray la Braga. Cel mai bun scenariu ar fi ca Braga sa castige cu Galata si CFR Cluj sa castige cu Manchester. Destul de greu, insa este un pas mare pentru CFR.CFR castiga prin tripla lui Rui Pedro! O seara memorabila pentru CFR Cluj, o echipa care iata reuseste un meci mare. CFR va juca meciul urmator pe Old Trafford!Meciul CFR Cluj – Braga a fost in pericol la un moment dat din cauza cetii de ieri, foarte multe avioane au fost redirectionate. La scorul de 2-1, CFR este in acest moment calificata, insa totul depinde si de rezultatul de la Istanbul. Braga este o echipa care sta destul de prost cu psihicul, greu se mai ridica daca este condusa, dar iata ca a facut-o prin golul inscris in minutul 17.GALATASARAY – MANCHESTER UNITED, 1-0Min. 60: Sansa mare de 4-1 pentru CFR. Aceasta este tactcia pe care trebuie sa o foloseasca clujenii. Bastos a sutat pe coltul scurt, insa interventia lui Beto a taiat sansa unui gol. Braga are o defensiva adormita.Min. 59: CFR are doua goluri avantaj si un om in plus. Ar fi a 15-a victorie pentru CFR, cu tot cu preliminarii, meciurile din campionat si din Cupa Romaniei.A inceput repriza a doua CFR Cluj – Braga, scor 3-1.GALATASARAY – MANCHESTER UNITED, 0-0 (pauza)Este pauza la CFR. La acest scor, CFR Cluj este in primavara Europa League!Min. 44: Cartonas rosu pentru Douglao! O sansa incredibila pe care o are CFR-ul. Un cot pe care i-l administreaza lui Rada in figura, un gest golanesc in urma caruia brailianul pleaca direct la vestiare.Min. 40: CFR rateaza o sansa imensa! Sougou suteaza din alergare, insa mingea trece la cativa centimetri peste bara transversala a portii portughezilor.Min. 33: GOOOL CFR Cluj. Rui Pedro face un hattrick uluitor!!!!! Nebunie de meci pe stadionul Constantin Radulescu din Cluj. Este 3-1 pentru CFR!!GALATASARAY – MANCHESTER UNITED, 0-0 in minutul 30Min. 17: Gol marcat de Braga! Incredibil ce se intampla pe arena Constantin Radulescu. Brazilianul Alan macheaza dintr-o minge trimisa aiurea de Rada. Scor 2-1 CFR – Braga.GALATASARAY – MANCHESTER UNITED, 0-0 in minutul 15Min 14: GOOOL CFR Cluj! Rui Pedro. Dubla senzationala pentru Pedro!!!!! Paolo Sergio se bucura pe margine. Minge trimisa pentru Sougou, pasa superba!Min 7: GOOOL CFR. A marcat Rui Pedro. Este 1-0 CFR Cluj – Braga.Echipe probabile:CFR: Felgueiras – Ivo Pinto,Cadu, Piccolo, Rada – Muresan, Alberto – Sougou, Rui Pedro – Camora – Bastos. Antrenor: Paulo Sergio.Braga: Beto – Salino, N. Coelho, Douglao, Elderson – Custodio, Hugo Viana – Alan, Michael, Amorim – Eder. Antrenor: Jose Peseiro. Rusul Serghei Karasevi va arbitra partida CFR Cluj – Braga, care va avea loc marti. Karasev va fi ajutat de arbitrii asistenti Nikolai Golubev si Tihon Kalughin, arbitru de rezerva va fi Anton Averianov, iar arbitri asistenti aditionali au fost desemnati Aleksei Nikolaev si Maksim Laiuskin, scrie Agerpres. 235 de jandarmi din cadrul Gruparii de Jandarmi Mobile Cluj-Napoca vor asigura masurile de ordine publica la meciul de fotbal CFR Cluj – Braga. Partida este caracterizata ca fiind cu grad de risc ridicat, iar jandarmii vor fi prezenti atat in zona imediata si apropiata a Stadionului „Dr. Constantin Radulescu”, cat si pe traseele de afluire/defluire ale spectatorilor.In ziua meciului, incepand cu ora 18.00 se va restrictiona traficul auto si pietonal in zona stadionului. in zona arenei sportive vor avea acces doar persoanele care au documente de acces in stadion si riveranii. De asemenea pe strada Gruia vor avea acces doar suporterii echipei „S.C. Braga” si riveranii. Accesul in incinta stadionului se va face incepand cu ora 18.45.