CFR Cluj – Ceahlaul Piatra Neamt 2-1, etapa 11 – Liga 1

CFR Cluj a urcat pe treapta a doua a clasamentului Ligii 1 dupa ce a intrecut pe teren propriu pe Ceahlaul Piatra Neamt cu scorul de 2-1.Gazdele au dominat inceputul de partida reusind de altfel sa deschida scorul la capatul primului sfert de ora, brazilianul Weldon indriind din 6 metri. Surprinzator, Ceahlaul a egalat in minutul 57 in urma unei faze create de Constantinescu si finalizate de Achim.Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 64, Cadu fructificand o lovitura de la 11 metri acordata in urma unui faul comis de Tepes asupra lui Sougou.Au evoluat urmatorii jucatori:CFR Cluj: Beto – Panin, Cadu, Diogo, Camora – Renan,