CFR Cluj – FC Vaslui, scor 2-0, Liga I – Meci cu 12 cartonase galbene

Clujenii au reusit sa se impuna in fata Vasluiului cu scorul de 2-0 prin golurile marcate de Cadu si Weldon.A fost un meci tensionat, arbitrul Augustus Constantin acordand nu mai putin de 12 cartonase galbene.Meciul a fost intrerupt in minutul 18 in urma ciocnirii portarului Beto cu Wesley.Inainte de inceperea partidei, s-a tinut un minut de reculegere in memoria lui Dan Cristea, referent in cadrul Departamentului International al FRF si a muzicianului Johnny Raducanu.Echipele de start:CFR Cluj: Beto (Minca ’23) – Panin, Cadu, Nuno Diogo, Camora – Bastos, Celestino, Renan – Sougou, Weldon (Kivuvu ’89), Ronny (De Zerbi ’63). Antrenor: Jorge Costa.FC Vaslui: Cerniauskas – Milanov, Farkas, Balaur, Milisavljevici – Pavlovici, Zmeu (R. Costin ’73) – Adailton, Wesley, Sanmartean – Temwanjera (Yero Bello ’79). Antrenor: Viorel Hizo.Sursa foto: sport.ro