CFR Cluj – Gaz Metan Medias 1-1, Liga 1 – etapa 16

Gaz Metan Medias a confirmat victoria obtinuta in Ghencea in etapa anterioara printr-un nou rezultat pozitiv, 1-1 pe terenul campioanei CFR Cluj.Ambele goluri ale partidei au fost inscrise in primul sfert de ora.Italianul De Zerbi a adus avantaj de un gol pentru feroviari dupa ce a fructificat o centrare venita de la Bjelanovic chiar la prima faza a meciului.Oaspetii au egalat zece minute mai tarziu in urma unei lovituri libere executate de brazilianul Eric de Oliveira, fundasul Clujului, Edimar, deviind mingea in propria poarta.Au evoluat urmatoarele formatii:CFR Cluj: Nuno Claro – Tony, Cadu, Piccolo, Edimar (Sforzini ’61), E. Dica (Bastos ’43), Costa, Peralta, Culio – De Zerbi, Bjelanovici (Hira ’74). Antrenor: Sorin Cartu.Gaz Metan Medias: Plesca – Hoban (Litu ’90), Trtovaci, Lazar, Buzean – Kubala, Todea – Eric de Oliveira, Munteanu (Bozesan ’84), Parvulescu (Zaharia ’57) – Dudita. Antrenor: Cristian Pustai.