CFR Cluj – Otelul 2-0 (0-0) in etapa a XXIII-a a Ligii 1

CFR Cluj s-a distantat in fruntea clasamentului Ligii 1 dupa ce a invins pe Otelul cu scorul de 2-0 intr-o intalnire contand pentru etapa cu numarul 23.Gazdele au dominat de-a lungul tuturor celor 90 de minute, reusind insa sa se desprinda abia in ultimul sfert de ora, datorita dublei semnate de Gabi Muresan.CFR Cluj a intrat in avantaj in minutul 75 atunci cand Muresan a fructificat o lovitura libera de la 17 metri.Acelasi jcator avea sa-l mai invinga inca odata pe Branet, dupa o eroare a defensivei galatene.Au evoluat urmatorii jucatori:CFR Cluj: Beto – Maftei, Cadu, Piccolo, Camora – Muresan – Sougou (Hora ’86), Peralta, Vranjes, Bastos (Ronny ’66) – Kapetanos (L. Ganea ’18). Antrenor: Jorge CostaO 355;elul Galati: Branet – Ljubinkovic, Perendija, Costin, Salageanu (Cojoc ’40; Sarghi ’67) – Giurgiu, Neagu – Antal (Iorga ’62), Didi, Stromajer – Punosevac. Antrenor: Dorinel Munteanu