CFR Cluj – Rapid 0-5: Ceferistii clujeni, umiliti de colegii lor bucuresteni!

Rapidistii au reusit cea mai resunatoare victorie din acest campionat, 5-0, in deplasarea de la Cluj. Jorge Costa, antrenurul portughez al CFR-ului a ramas pur si simplu uimit de evolutia echipei sale.Pentru echipa Rapid au marcat: Herea (minutul 19), Grigore (minutul 71), Duarte (minutul 74), Alexa (minutul 85) si Deac (minutul 91).Echipele de start:CFR Cluj: Alberto, Maftei, Diogo, Piccolo, Panin, Muresan, Sougou, Peralta, Hora, Ronny si Kapetanos.Rapid: Coman, Duarte, Antonio, Oros, Bozovic, Herea, Alexa, Grigore, Deac, Surdu si Teixeira.Declaratii dupa meciJorge Costa a declarat ca meciul a fost unul prost dar CFR-ul este inca pe primul loc. A fost un meci prost, organizare proasta din partea noastra si nu ne-a iesit nimic. Sunt trei puncte pierdute, suntem inca pe primul loc .Razvan Lucescu crede ca Rapid a jucat cu convingere dar echipa nu are sanse la titlu. Noi n-avem nicio sansa la titlu, cu scandalurile care au fost la noi, cu problemele pe care le-am avut, n-avem nicio sansa. Noi vom da totul la fiecare partida, ca s 259; o castigam .Sursa foto: evz.ro