CFR Cluj – Steaua 1-1 (0-1). Egal la decernarea titlului de campioana

CFR Cluj si Steaua au termiant la egalitate, scor 1-1, in derby-ul ultimei runde din actuala stagiune, meci al carui rezultat era fara importanta pentru feroviari, acestia rezervandu-si tricourile de campioni, la finalul meciului cu concitadina Universitatea.La pauza, Steaua conducea cu scorul de 1-0 datorita golului inscris de Latovlevic, in minutul 44, din lovitura de pedeapsa venita in urma uni fault asupra lui Nikolic.Egalitatea s-a restabilit in ultimul minut de joc, italianul De Zerbi inscriind direct dintr-o lovitura de colt.Au evoluat urmatoarele echipe:CFR Cluj: Stancioiu – Nuno Diogo (Lionn ’32), Piccolo, Cadu (Maftei ’65), Panin – Rui Pedro, Godemeche, G. Muresan, Nicoara – Sougou, Kapetanos (De Zerbi ’78). Antrenor: Ioan AndoneSteaua: Tatarusanu – Martinovici (Geraldo ’89), Gardos, Iliev, Latovlevici – Bourceanu, Bicfalvi – Chipciu, Tanase (Rusescu ’73), Parvulescu (Radut ’46) – Nikolici. Antrenor: Mihai Stoichita.