CFR Cluj – Steaua Bucuresti 1-1 (1-1)

nbsp;

CFR Cluj si-a pastrat un avans de trei puncte in fruntea Ligii 1 desi nu a reusit decat un rezultat de egalitate, scor 1-1, in derbiul etapei disputat impotriva echipei Steaua Bucuresti.

Oaspetii au dominat prima jumatate de ora la capatul careia conduceau cu scorul de 1-0 datorita golului inscris de Bogdan Stancu, in minutul 12.

CFR a echilibrat disputa si acest lucru s-a vazut imediat si pe tabela de marcaj. In minutul 35, fostul stelist Nicolae Dica a executat foarte bine o lovitura libera de pe partea stanga, Traore a a reluat spre poarta oaspetilor, Tatarusanu a respins doar pana in picioarele lui Cadu iar portughezul a inscris complet nemarcat din careul mic.

Cea de-a doua repriza a partidei nu a mai adus nici o modificare astfel incat s-a inregistrat cel de-al patrulea rezultat de egalitate consecutive intre cele doua rivale.

Au evoluat urmatoarele formatii:

CFR Cluj: Nuno Claro – Panin, Cadu, Alcantara, Leonardo – E. Dica (Nei ’88), Dani, Culio – N. Dica (Peralta ’64) – Traore (Bud ’81), Y. Kone. Antrenor: Andrea Mandorlini.

Steaua Bucuresti: Tatarusanu – P. Marin (Parpas ’89), Tudose, Jelev, Art. Karamyan – Szekely (Surdu ’80), Ov. Petre, Plesan (Arm. Karamyan ’72), Toja – Kapetanos, B. Stancu. Antrenor Mihai Stoichita.