CFR pierde in fata francezilor cu 1-2

Dupa rezultate foarte bune cu AS Roma si Chelsea Londra, CFR Cluj a pierdut puncte chiar in fata formatiei considerata outsidera. Girondins de Bordeaux si-a adjudecat toate cele sase puncte in dubla mansa cu CFR Cluj, dupa ce s-a impus in tur cu 1-0, iar in Ardeal cu 2-1. In meciul retur, clujenilor le-a lipsit capul limpede din atac, le-a lipsit capitanul formatiei, Eugen Trica, suspendat pentru aceasta partida. In urma acestui rezultat, CFR Cluj a ajuns pe locul patru in clasamentul grupei A, insa lupta pentru primavara europeana ramane deschisa si foarte complicata. AS Roma a zdrobit Chelsea pe Olimpico, scor 3-1, astfel ca orice se poate intampla in aceasta competitie. Totusi, pentru clujeni meciul cu AS Roma din etapa viitoare, de pe teren propriu, este decisiv, iar o noua victorie in fata italienilor este vitala. Clasament, dupa patru etape:1. Chelsea – 7 puncte2. Roma – 6p3. Bordeaux – 6p4. CFR Cluj – 4p Bordeaux a inceput ofensiv meciul de la Cluj si a deschis rapid scorul. Gouffran l-a gasit in careu pe Gourcuff si acesta a impins mingea in poarta lui Stancioiu, in minutul 6. CFR a revenit rapid in joc si a egalat peste numai trei minute, tot dupa o faza fixa: lovitura libera executata de Culio, mingea a fost recentrata de Kone, iar Dani a trimis-o in plasa cu capul din 6-7 metri. Detalii pe Antena3.ro