CS Mioveni – FC Vaslui 0-5, Liga 1 – etapa 9

FC Vaslui a demonstrat inca odata faptul ca este una dintre echipe pretendente la titlu, in aceast sezon, dupa ce a surclasat-o pe Dacia Mioveni cu scorul de 5-0, chiar pe terenul acesteia.A fost o seara a brazilienilor, toate reusite apartinandu-le atacantilor sud-americani ai vasluiului: Wesley si Adailton. Primul dintrea acestia a deschis scorul in minutul 9 dupa o centrare a lui Sanmartean.La pauza, oaspetii aveau un avantaj de doua goluri datorita reusitei lui Adailton din minutul 26, mijlocasul Vasluiului fructificand o lovitura libera de la23 de metri.La trei minute de la reluare, acelasi Adailton a inscris pentru 3-0 dupa o pasa a lui Milisavljevici.Cuplul Sanmartean-Wesley avea sa conlucrez perfect si pentru golul patru inscris in minutul 62 de brazilian, acesta fiind si autorul ultimului gol al intalnirii (min.77) inscris dintr-o lovituta libera din afara careului mare.Au evoluat urmatorii jucatori:CS Mioveni: Haisan – Voicu, Sandulescu, Olteanu, Baicu – Cosereanu (Ayza ’78),
Margaritescu, V. Gheorghe (Ad. Iordache ’58), Neaga (Enache ’65) – N.
Dica, Tanasa. Antrenor: Constantin Stancu.
FC Vaslui: Cerniauskas – Milanov, Papp, Farkas, Milisavljevici – Adailton, Zmeu