Ceahlaul – CFR Cluj 2-2 (1-1). Campioana nu se regaseste

CFR Cluj nu a reusit decat un rezultat de egalitate, 2-2 impotriva Ceahlaului, in cea de-a doua etapa a Ligii 1, intr-o partida desfasurata la Piatra Neamt.Ardelenii au deschis scorul in minutul 20, grecul Kapetanos reluan cu capul in plasa din interiorul careului mic.La pauza cele doua echipe erau la egalitate, gazdele fructificand in minutul 29 o faza rapida de atac la care Stana i-a pasat decisiv lui Ichim.Dupa pauza, Ceahlaul s-a aratat mai incisiva reusind chiar sa preia conducerea pe tabela de marcaj datorita reusitei lui Tolimir din minutul 66.CFR-ul a reusit sa evite infrangerea dupa ce fundasul Maftei a punctat in minutul 77 cu o lovitura de cap in urma unei lovituri de colt.Au evoluat urmatoarele formatii:Ceahlaul Piatra Neamt: Jovici – Tepes, Ichim, Vitelaru, Marc – Onciu (Chis ’79), Monroy – Tolimir (Lukanovici ’90+1), Golubovici, Stana – Constantinescu (Badescu ’83). Antrenor: Constantin Enache CFR Cluj: Stancioiu – Ivo Pinto, Cadu, Maftei, Sepsi – Muresan (Vass ’69), Sare- Deac, Bastos (Nicoara ’86), Edimar (Sougou ’62) – Kapetanos. Antrenor: Ioan Andone.