Ceahlaul – FC Brasov 2-1 (1-0) in etapa a 8-a a Ligii 1

Ceahlaul Piatra Neamt a invins pe FC Brasov cu scorul de 2-1 intr-o partida contand pentru etapa a VIII-a a Ligii 1.Gazdele au intrat cu avantaj minim la pauza in urma golului inscris in ultimul minut al primei reprize, Constantinescu servindu-l ideal pe Velici, atacantul nemtean punctand din interiorul careului.In minutul 63, Brasovul a egalat prin Madeira, portughezul inscriind dupa o actiune personala.Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 68, Golubovici reluand in plasa portii lui Taborda dupa o lovitura de cap bine plasata.Au evoluat urmatorii jucatori:Ceahlaul Piatra Neamt: Miron – Moreno, Cazan, Ichim, Rusu – Constantinescu, Achim, Monroy, Stana (Badescu ’68) – Golubovici (Vitelaru ’99), Velici (Tolimir ‘100+2). Antrenor: Constantin Enache.FC Brasov: Taborda – Velayos, Machado, Munteanu, Cr. Ionescu – Menassel – I. Popa (Enceanu ’89), Mateiu (Tames ’72), Bruno Madeira (Hadnagy ’84), Paun – Batin. Antrenor: Ionut Badea.