Ceahlaul Piatra Neamt – FC Timisoara 1-1, Liga 1 – etapa 27

FC Timisoara a inregistrat, duminica, a doua remiza consecutiva in fata unei echipe candidata la retrogradare. Echipa de pe Bega a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu Ceahlaul, cu toate ca a condus pana in minutul 88. Aflata la cinci puncte de liderul CFR Cluj, care mai are un meci in plus de disputat, Timisoara isi ia in mare masura Adio de la titul de campioana a Romaniei.Semiesecul inregistrat in etapa trecuta cu International Curtea de Arges aparea sa fie istorie pentru timisoreni. Golul reusit de Mansour in minutul 63, cu un reflex excelent dupa ce portarul respinsese incercarea lui Chiacu, nu a fost suficient in cele din urma pentru a asigura victoria. Mai erau doar doua minute din meci cand defensiva lui Ioan Ovidiu Sabau a fost prinsa pe nepregatite la o lovitura libera. Badescu a centrat, mingea a lovit bara si a ajuns la Vitelaru, care a reluat in plasa de la linia careului de sase metri.Formatiile de joc:Ceahlaul: 22. Villadsen – 13. Barcauan, 24. Forminte, 17. Vitelaru, 20. Ambourouet – 5. Stevici, 6. Achim – 7. Cebotaru (25. Ibrahim ’79), 15. Badescu, 21. Velkoski (16. Jeremici ’46)-19. Mulisa (9. Edson). Antrenor: Zoran Filipovici.FC Timisoara: 29. Pantilimon – 2. Bonfim, 28. Cisovsky, 26. Mera, 3. Sepsi – 26. Chiacu (55. Bourceanu ’67), 10. Kozak (11. Mansour ’62), 5. Alexa, 9. Cocis (34. Contra ’46) – 17. Magera, 21. Goga. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.Citeste stirea completa in paginile site-ului Antena3