Ceahlaul Piatra Neamt – Gloria Bistrita 2-1 (0-1)

Ceahlaul Piatra Neamt a obtinut impotriva Glorie Bistrita prima sa victorie pe teren propriu in acest sezon chiar la partida de debut a antrenorului Mihai Ionescu.Oaspetii au avut o prima repriza mai buna concretizata si prin marcarea unui gol.In minutul 37, vedeta Gloriei, Lucian Sanmartean a transformat o lovitura libera de la 25 de metri.Egalarea a survenit in minutul 61, Forminte reluand in plasa un balon pierdut in propriul careu de Coroian.Patru minute mai tarziu arbitrul Sebastian Coltescu a acordat o lovitura de pedeapsa in favoarea gazdelor la faultul lui Homei asupa lui Cebotaru.Penaltiul a fost transformat de Ionut Badescu, 2-1 fiind si scorul cu care s-a incheiat partida.Au evoluat urmatorii jucatori:Ceahlaul: Rohetki – Burlacu, Forminte, Vitelaru, Barna – V. Achim (Prodan ’74) – Badescu, Onciu, Cebotaru – Doicaru (Gafita ’46), Fabron (Tudosa ’90+2). Antrenor: Mihai Ionescu.Gloria Bistrita: Albut – Homei, Frasinescu, A. Rus, D. Sanmartean (Keita ’81) – Hora (T. Moldovan ’75), Achim, Saceanu, Velcovici – L. Sanmartean – Coroian (R. Neagu ’66). Antrenor: Sandu Tabarca.