Ceahlaul – U. Cluj 1-1. Un meci pe zapada de aprilie!

Partida Ceahlaul Piatra Neamt – U. Cluj s-a incheiat cu scorul de 1-1, pe o vreme capricioasa care a adus inclusiv zapada. Claudiu Niculescu a aratat in aceasta seara ca se pricepe si la schimbari la fel cum se pricepea la executat loviturile libere. Inspiratia antrenorului in repriza secunda i-a adus Universitatii Cluj un punct pe un teren greu, afectat de zapada cazuta inaintea si in timpul meciului. Gazdele au fost mai prezente in joc timp de 70 de minute, dar nu si-au putut materializa superioritatea decit in minutul 65. Augustus Constantin a dictat penalty la un duel Abrudan – Ichim, iar Golubovici a transformat cu sansa, dupa ce Bornescu apucase sa boxeze mingea. Putin mai tirziu, antrenorul lui U Cluj il arunca in lupta pe Cojocnean, iar viteza atacantului a facut diferenta in minutul 79, dupa o angajare a lui Pacurar. S-a terminat la egalitate sub Pietricica, iar Claudiu Niculescu a bifat al cincilea meci fara infringere pe banca alb-negrilor. MECIUL A FOST LIVETEXT AICI!
Echipe de start:Ceahlaul: Jovici – Dumitras, Ichim, L. Cazan, tepes – Achim, Monroy – Chitosca, Golubovici, Muscalu – M. ConstantinescuAntrenor: Costel EnacheRezerve: Villadsen, Druga, Gafita, Badescu, Onciu, Vitelaru, ForminteU Cluj: Bornescu – S. Achim, Abrudan, Szukala, Mendy – Pacurar, Hoban, M. Cristescu – Grozav, Tony, Ad. CristeaAntrenor: Claudiu NiculescuRezerve: Bosneag, Pele, Cojocnean, Morar, Draghici, Biancalana, D. PopaArbitru: A. Constantin. Asistenti: D. Hulubei, M. Artene