Chelsea – Napoli, 4-1 in optimile Ligii Campionilor

Chelsea Londra si SSC Napoli se intalnesc intr-una dintre cele mai interesante partide contand pentru optimile de finala ale Ligii Campionilor.Plecata initial cu prima sansa la calificare, londonezii au in aceasta de remontat o diferenta de doua goluri dupa ce a fost invinsa in Italia cu scorul de 3-1.

Live score: 4-1 (min.90)Min 105: Gol Ivanovic pentru Chelsea.Min.90. Cele doua formatii au intrat in prelungiri. Este perioada jocului in care prudenta si inspiratia de mpment sunt caracteristicile generale. Min.75. Gooool Chelsea. Lampard ridica scorul la 3-1 din lovitura de pedeapsa, egaland astfel scorul general al dublei manse.Min.71. Zuniga ar fi putut inchide meciul insa sutul sau a fost scos in extremis de Cech. Min.66. Interventie spectaculoasa a portarului De Sancrtis la o alta mare ocazie a lui Chelsea (sut Drogba).Min.64. Mare ocazie de gol a gazdelor ratata de Ivanovic. Min.55. Goooool Napoli. Italienii sunt din nou in sferturi dupa ce Inler a inscris cu un sut plasat de la marginea careului mare. Min.48. Debut fulminant de repriza secunda. Chelsea inscrie in urma unei lovituri de colt prin capitanul John Terry. Min.41. Soarta partidei si implicit a calificarii pare a se decide abia spre final. Min.35. Dossena paraseste terenul accidentat, fiind inlocuit de Maggio.Min.31. Jocul se anima. Intr-un singur minut au fost doua faze periculoase consecutive la cele doua porti. Mai intai corner Chelsea irmat de un contraatac rapod al oaspetilor nefructificat de Cavani.Min.28. Gooooool Chelsea. Gazdele inscriu prin Drogba intr-un moment in care Napoli parea ca detine fraiele jocului.

//cnt)l=cnt;for(var i=0;ilen)return s;if(s!=”)s=s+’+’;s=s+ss;}return s;},this.gA=function(){var s=”;s=s+’ tt=’+this.gM(‘title’,8,60);s=s+’ mk=’+this.gM(‘keywords’,8,60);s=s+’ md=’+this.gM(‘description’,8,60);s+=’ rf=’+escape(document.referrer);if(this.q!=”)s=s+’ q=’+this.gM(‘search_object’,8,60);else s=s+’ q=’+escape(location.href);if(this.w!=”)s=s+’ keywords=’+this.w;return s;}}if(!EtargetBannerThe)var EtargetBannerThe=1;else EtargetBannerThe++;if(!EtargetMetaTags)var EtargetMetaTags=new etargetMetaTags();EtargetMetaTags.q=”;if(typeof(EtargetSearchObject)!=’undefined’)EtargetMetaTags.search_object=EtargetSearchObject;if(typeof(EtargetSearchQuery)!=’undefined’)EtargetMetaTags.sQ(EtargetSearchQuery);if(typeof(EtargetCatKeywords)!=’undefined’)EtargetMetaTags.sW(EtargetCatKeywords);var EtargetScript=new etargetScript();EtargetScript.fC(EtargetBannerIdent,EtargetBannerIdent+EtargetBannerThe);EtargetScript.iC(EtargetMetaTags,EtargetBannerStyle);EtargetScript.dY();
//]]>

Min.21. Drogba amp;co nu mai reusesc sa se apropoe de poarta lui De Sanctis. Oaspetii, incurajati de un contingent important de suporteri, domina in multe momente jocul.Min.15. Ocazie Napoli. Lavezzi intra in careu insa sutul sau este parat de Cech. Min.12. Oaspetii au echilibrat partida, reusind chiar cateva faze periculoase pentru poarta gazdelor, cu Cavani in tol central.Min.4. Inceput de partrida cu Chelsea la timona fara insa a-si fi creat faze importante la poarta napoletana.