Chelsea – Sahtior 3-2. Lucescu, invins in ultimele secunde!

Meciul Chelsea – Sahtior s-a jucat miercuri seara, in etapa a patra a Champions League. Echipa lui Mircea Lucescu a vrut un nou succes in fata campioanei Europei, insa nu a avut noroc. Sahtior a luat bataie cu 3-2, ultimul gol fiind inscris in minutul 90+4.Sahtior Donetk a pierdut dramatic, scor 3-2, la Londra, in etapa a 4-a a Grupei E din Europa League.Au deschis scorul cei de la Chelsea in min.6, dupa ce portarul Pyatov a degajat direct in piciorul lui Torres, apoi au egalat cei de la Sahtior in min.9, cu un gol inscris de Willian din centrul careului londonezilor. Cei de la Chelsea au majorat scorul la 2-0 in min. 40 prin sutul lui Oscar.In minutul 47 a inscris Sahtior prin dubla lui Willian, iar in min.90+4 – Chelsea nimiceste echipa lui Lucescu cu un gol inscris de Moses cu capul in urma unui corner !!!Sahtior a invins in Ucraina, acum doua saptamani, cu scorul de 2-1.