Concordia Chiajna – CFR Cluj 1-2 (0-1). O noua victorie pentru cfr-isti in Liga 1

CFR Cluj a obtinut cea de-a treia victorie consecutiva in Liga 1, obtinand toate cele trei puncte din deplasarea de la Chiajna, scor 2-1 impotriva Concordiei.La pauza, campionii in exercitiu conduceau cu 1-0 datoria reusitei lui Rui Pedro (min.33), mijlocasul oaspetilor punctand dupa o eroare defensiva a gazdelor.In minutul 56, Concordia a egalat. Gazdele au obtinut o lovitura libera din preajma careului de 16 metri pe care Pana a transformat-o cu siguranta.Numai un minut a rezistat egalitatea pe tabela de marcaj. Grecul Kapetanos i-a pasat lui Sougou, senegalezul inscriind cu un sut plasat pelanga portarul Cobrea.Au evoluat urmatorii jucatori:Concordia Chiajna: Cobrea – Belu (Cretu ’66), Fl. Ilie (Purece ’58), Ghionea, Bambara – Leca, Ispir – Popovici, S. Pana, Serediuc – Wellington (Zuluf ’79). Antrenor: Ilie StanCFR Cluj: Felgueiras – Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, I. Rada – G. Muresan (Aguirregaray ’46), L. Alberto – Sougou, Rui Pedro (Hora ’83), Bastos – Kapetanos (Godemeche ’72). Antrenor: Paulo Sergio