Concordia Chiajna – CS Mioveni 3-1, Liga 1 – etapa 12

Concordia Chiajna a predat ultima pozitie a clasamentului ecipei CS Mioveni, dipa ce a invins-o cu scorul de 3-1 intr-un derby al supravietuirii in Liga 1.Surprinzator, cei care au deschis scorul au fost oaspetii. In minutul 13, Nicolae Dica a inscris din lovitura de pedeapsa acordata in urma unui fault al lui Mamele asupra lui Tanasa.Dupa numai doua minute, Dica a fost eliminat dupa ce a primit cartonas rosu in urma unei agresivitati asupra lui Vitinha.In minutul 19 s-a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, Alexandru Radu inscriind dupa ce Baltoi a prelungit o centrare a lui Popa.1-1 a fost scorul pauzei, Chiajna intrand in avantaj in minutul 65, Baltoi inscriind dintr-o noua lovitura de pedeapasa.Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 74, mijlocasul gazdelor, Iliescu, intrat pe teren in repriza a doua, inscriind din interiorul careului.Au evoluat urmatorii jucatori:Concordia: Nita – Dumitrescu, Mamele, Bozga, Vitinha – Radu (Iliescu ’51), V.
Munteanu, Stere, Popa (Chitu ’62) – Baltoi, Mihalcea (Salem ’68).
Antrenor: Laurentiu Dinita
CS Mioveni: Popescu – Voicu, Iordache, Olteanu, Craciun – Enache (Ayza ’68), V.
Gheorghe (Lirca ’90), Sandulescu, Cosereanu (Neaga ’46) – Dica, Tanasa.
Antrenor: Mihai Stoichita