Concordia Chiajna – Steaua 0-2 (0-1) in etapa a 30-a a Ligii 1

Steaua Bucuresti a invins cu scorul de 2-0 in deplasarea de la Chiajna, intr-o partida contand pentru etapa a 30-a a Ligii 1.Oaspetii au deschis repede scorul. In minutul 7, Bourceanu a executat o lovitura de colt de pepartea dreapta a atacului stelist, Iliev reusind sa reia in plasa cu un sut plasat.Tabela a fost inchisa in minutul 73, dupa o faza asemanatoare. Bourceanu a centrat din corner, Martinovici fiind cel care a dublat avantajul Stelei.Au evoluat urmatorii jucatori:Concordia: Fl. Nita – Krumov, Mamele, D.Bratu, Guilherme – Muzac (V.Iacob ’46), L. Filip – Ad.Popa, I. Iordache (R. Iancu ’56) – V.Dinu (Paulinho ’12), Alex dos Santos. Antrenor: Laurentiu ReghecampfSteaua: Tatarusanu – Martinovici, Iliev, Geraldo, Latovlevici (Pirvulescu ’25) – Bicfalvi, Bourceanu – Chipciu, Balan (Tatu ’45), Tanase – Rusescu (Nikolici ’64). Antrenor: Mihai Stoichita