Concordia – Rapid 1-0 (0-0) in etapa a XXI-a a Ligii 1

Concordia Chiajna a produs prima mare surpriza in Liga 1 in 2012 dupa ce a invins pe Rapid cu scorul de 1-0 intr-o partida contend pentru etapa cu numarul 21.Unicul gol al intalnirii a fost inscris de Ad. Popa in ultimul minut de joc dupa o actiune personala spectaculoasa.De mentionat faptul ca Muzac, de la gazde, si Rui Duarte de la Rapid au fost elominati, pe parcursul reprizei secunde.Au evoluat urmatoarele formatii:Chiajna: Gospodinov – Krumov, Mamele, D. Bratu, Guilherme – Vl. Munteanu (70 A. Popa II), Muzac, L. Filip – Rocha, Alex (74 I. Iordache), Val. Dinu (64 Petrovici). Antrenor: Laurentiu Reghecampf.Rapid: D. Coman – Rui Duarte, M. Antonio, Oros, Bozovici – Herea (76 Sotelo), Pavlovici, Teixeira (79 R. Surdu) – Deac, Al. Ionita (56 N. Grigore), Roman. Antrenor: R 259;zvan Lucescu.