Cupa Romaniei: Astra Ploiesti – Rapid Bucuresti 0-2 dupa prelungiri

Echipa Rapid Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei – Timisoreana, dupa a invins, joi, la Ploiesti, cu scorul de 2-0 (0-0), dupa prelungiri, formatia Astra, in optimile competitiei.Golurile au fost marcate de Frunza, in minutele 93 si 111.La finalul celor 90 de minute, scorul era egal 0-0.Rapid a deschis scorul in prima repriza a prelungirilor, in minutul 93, prin mijlocasul Sorin Frunza. Un sut al lui Herea a fost respins in prima instanta de portarul Miron, mingea a ajuns la Frunza, care din 14 metri, lateral stanga, a sutat pe coltul scurt. Acelasi Sorin Frunza a stabilit scorul final, 0-2, in minutul 111, cand a reluat in poarta din 12 metri o pasa venita de la Grigorie.Astra Ploiesti: 82. Miron – 25. Craciun, 5. Rohat (3. Oprsal ’52), 6. Goian, 16. Florea – 8. Seto, 19. Ben Teekloh – 23. V.Dinu (21. Fatai ’46), 7. Paulinho, 11. Tigoianu (15. Mihalcea ’95) – 9. Lukacs. Antrenor: Tibor Selymes.Rapid Bucuresti: 33. Bornescu – 2. Rui Duarte, 4. M.Antonio, 23. M. Constantin, 19. Bozovic – 14. Roman (99. Cassio ’57), 15. C. Lazar, 30. Spadacio, 11. Frunza – 10. Herea (8. Grigore ’97), 21. Sburlea (20. Grigorie ’67). Antrenor Marius Sumudica.Citeste stirea completa in paginile site-ului mediafax.ro