Cupa UEFA: Dinamo Kiev-Sahtior Donetk 1-1 (1-0)

Formatiile ucrainene Dinamo Kiev si Sahtior Donetk au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat joi, in prima mansa a semifinalelor Cupei UEFA, informeaza site-ul oficial al competitiei.Gazdele au preluat conducerea prin autogolul lui Cigrinski (22), iar Sahtior a egalat prin brazilianul Fernandinho (68).La Dinamo Kiev, Tiberiu Ghioane a intrat pe teren in minutul 46 al intalnirii, in timp ce Florin Cernat a fost introdus in minutul 82. Fundasul Razvan Rat a fost integralist la Sahtior.Dinamo Kiev: Bogus – Betao, Sabljic, Yussuf, El Kaddouri – Correa (Cernat 82), Vukojevic, Ninkovic – Bangoura (Ghioane 46), Aliev, Milevski. Antrenor: Iuri Semin.Sahtior: Piatov – Srna, Kucer, Cigrinski, Rat – Ilsinho (Willian 56), Hubschaman, Duljaj, Fernandinho – Jadson (Lewandowski 76), Luiz Adriano (Gladki 46). Antrenor: Mircea Lucescu.Partida disputata pe stadionul Valeri Lobanovski din Kiev a fost arbitrata de o brigada din Austria, cu Konrad Plautz la centru.Mansa secunda a intalnirii va avea loc la 7 mai.In cealalta semifinala a competitiei se intalnesc Werder Bremen si Hamburg.Finala Cupei UEFA este programata la 20 mai, pe stadionul Sukru Saracoglu din Istanbul.