Dinamo Bucuresti – Gloria Bistrita 1-1, Liga 1 – etapa a XI-a

Dinamo Bucuresti nu a reusit decat un rezultat de egalitate la revenirea lui Cornel Dinu si Cornel Talnar pe banca tehnica.Alb-rosii au intalnit pe teren propriu lanterna rosie a campionatului, Gloria Bistrita, scorul final al partidei fiind 1-1 (1-0).Gazdele au deschis scorul in minutul 36, atunci cand Andrei Cristea a confirmat forma buna pe care o traverseaza, inscriind cu o lovitura de cap in urma unei centrari venite de la spaniolul Molinero.Dinamo conducea la pauza cu 1-0 si se parea ca meciul curge spre o victorie insa bistritenii au reusit sa egaleze in minutul 68.Lucian Sanmartean i-a intors mingea lui Keita, iar acesta a sutat din careu, la coltul lung, in dreapta lui Dolha.Au evoluat urmatorii jucatori:Dinamo: Dolha – Molinero, Tamas, Moti, Pulhac – Torje (Cl. Niculescu ’83), N’Doye, Bostina (D. Kone ’63), Adrian Cristea – Andrei Cristea, Alexe (Zicu ’66). Antrenor: Cornel Talnar.Gloria Bistrita: Albut – Homei, V. Nastase, Ciuca, D. Sanmartean – Achim (Keita ’65), Coroian, L. Sanmartean (Saceanu ’84), Bajenaru – Hora, Borbely (T. Moldovan ’90+3). Antrenor: Marian Pana.