Dinamo – FC Vaslui, 0-1: Dinamo, doar o echipa de mijlocul clasamentului!

FC Vaslui a urcat provizoriu pe treapta a treia a clasamentului Ligii 1 dupa victoria obtinuta impotriva lui Dinamo cu scorul de 1-0 intr-o partida desfasurata pe Arena Nationala, in cadrul etapei a XV-a.Bucurestenii au inregistrat a treia partida consecutiva in care nu au cunoscut gustul victoriei, la capatul unei intalniri care in putine momente s-a ridicat la nivelul unui derby cu pretentii europene.Unicul gol al meciului a fost inscris in minutul 37 de Sanmartean, mijlocasul ofensiv al lui FC Vaslui punctand spectaculos la capatul unei actiuni personale.In prima repriza fotbalul a cam lipsit, echipa DINAMO continuand se ria meciurilor anoste. Doar superbul gol marcat de Sinmartean a reusit sa schimbe cat de cat impresia ca asistam la un meci de divizia B.In repriza secunda, elevii lui Hizo au stiut sa tina de rezultat ajutati si de jocul slab al echipei DINAMO. Echipele de start:Dinamo: Balgradean – Rus, Luchin, Koulibaly, Pulhac (Filip ’72) – D. Grigore – Danciulescu, C. Matei (Issa Ba ’58), Munteanu, Curtean (Tucudean ’46) – Alexe. Antrenor: Dario Bonetti.FC Vaslui: Coman – Milanov, Celeban, Varela, Salageanu -Jumisse, Caue – Varga (Antal ’64), Stanciu (Costin ’89), Sanmartean (Sburlea ’75) – Niculae. Antrenor: Viorel Hizo.