Dinamo – Otelul, scor 1-1. CFR ramane pe locul 1 in clasamentul Ligii 1

Partida Otelul-Dinamo s-a terminat cu scorul de 1-1, in etapa a 22-a a Ligii I, astfel ca CFR Cluj ramane pe primul loc. A fost un meci echilibrat, insa care pune probleme echipei lui Liviu Ciobotariu, care nu a reusit sa profite de pasul gresit al CFR-ului. Dupa meciul de miercuri seara, Dinamo ramane la 2 puncte in spatele CFR-ului.Marius Niculae a avut o ratare imensa in prima repriza, dupa ce sutul sau a izbit bara. Otelul a deschis scorul, dupa ce Iorga a finalizat centrarea lui Pena, insa dinamovistii au reusit sa recupereze repede. Filip a facut hent in careu, iar Marius Niculae a inscris un penalty. Cateva minute mai tarziu dinamovistii au ramas in inferioritate numerica, dupa ce Niculae a vazut rosu, dupa ce l-a lovit cu cotul pe Sarghi. Cu 10 minute inainte de ultimul fluier a fost inca un penalty pentru dinamovisti, dar Catalin Munteanu a tras pe langa poarta.Odata cu ratarea lui Munteanu s-a dus si sansa de a egala la puncte liderul CFR Cluj. Dinamo ramane pe 2, cu 45 de puncte, la doua in spatele CFR-ului. In cazul in care Steaua invinge la Targu Mures, va veni la un singur punct in spatele cainilor.In etapa urmatoare, Dinamo joaca pe teren propriu cu FC Vaslui.