Dinamo – Pandurii 3-0 FINAL. Victorie dedicata lui Catalin Haldan

Dinamo – Pandurii s-a jucat luni seara, de la ora 20.30, in etapa a 10-a din Liga I. Meciul s-a disputat pe Arena Nationala si a fost transmis in direct de postul Antena 1 si un format Live Text de Mondo News.DINAMO – PANDURII scor 3-0Victorie dedicata unicului capitan al dinamovistilor, Catalin Haldan. Au marcat Curtean, Alexe si Danciulescu. Pandurii nu ratau atat de mult, insa a fost si o competitie psihica, in vreme ce Dinamo a jucat clar si pragmatic. Gol Dinamo in minutul 77. Danciulescu a marcat golul cu numarul 210. Excelenta faza a lui Tuducean. Min 77. Al treilea gol a lui Danciulescu in aceasta editie de campionat. Ionel Danciulescu il face fericit pe Bonetti, cu care nu a fost in relatii foarte bune in ultima vreme. Atmosfera de mare sarbatoare pentru dinamovisti pe Arena Nationala.Gol pentru Dinamo in minutul 57. Alexe majoreaza scorul la 2-0. Marius Alexe il lasa fara replica pe portarul Pandurilor. Curtean a deschis scorul la meciul Dinamo – Pandurii, in minutul 6.La partida Dinamo – Pandurii din aceasta seara, Ionel Danciulescu egaleaza recordul de meciuri in prima divizie: 490 de prezente. Dinamovistii se aflau inainte acest meci pe locul 7 in clasament, cu 14 puncte (dar si cu un meci mai putin disputat, derby-ul cu Rapid fiind reprogramat pe 22 octombrie, ca urmare a amicalului de lux sustinut cu cu FC Barcelona). Ma astept sa fie vreo 15.000 de oameni la meci, pentru ca este un stadion frumos, o alta atmosfera. Daca jucam in „Groapa”, veneau cel mult 1.000 de oameni! Poate sa joace Dinamo prost, dar daca noi jucam si mai prost, ce facem? Pierdem! Mergem sa jucam, sa atacam, sa avem ocazii si sa castigam , a declarat Petre Grigoras, antrenorul echipei Pandurii.Jucatorii echipei Dinamo au intrat pe teren purtand tricouri albe, imprimate pe piept cu chipul lui Catalin Haldan. Inaintea meciului s-a tinut un moment de reculegere in memoria lui Catalin Haldan, fostul capitan dinamovist, decedat pe 5 octombrie 2000.Echipele de start:Dinamo: Naumovski, Nica, Dr. Grigore, Luchin, Pulhac, C. Matei, C. Munteanu, Boubacar, Curtean, Danciulescu, Alexe:Pandurii: Lazar, Ungurusan, Viera, Mamele, Al. Vlad, Voiculet, Nistor, Radut, Al. Grigoras, Matulevicius, Maxim.