Dinamo – Pandurii Targu Jiu 2-0, Liga 1 – etapa 3

Dinamo Bucuresti este liderul Ligii 1 dupa cea de-a treia victorie consecutiva in actuala editie de campionat, 2-0 impotriva echipei Pandurii Targu Jiu.Bucurestenii au avut ocazia de a deschide scorul inca din primul sfert de ora al intalnirii insa Catalin Munteanu a ratat lovitura de pedeapsa acordata in urma unul faul comis de Chiriches asupra lui Torje.Victoria gazdelor s-a conturat abia in repriza secunda, Danciulescu ounctand la numai trei minute de la reluare in urma unei pase a lui Marius Niculae.In minutul 71, Dinamo a mai beneficiat de inca o lovitura dela 11 metri, acelasi Torje fiind obstructionat in careu de Vlad. Marius Niculae a executat cu precizie stabilind scorul final al intalnirii.Au evoluat urmatorii jucatori:Dinamo Bucuresti: Balgradean – L. Rus, D. Grigore, Moti, Diabate – Torje (Scarlatache