Dinamo – Sportul 1-3: Surpriza in Stefan cel Mare!

Dinamo a pierdut sansa de a reveni pe prima treapta a clasamentului Ligii 1 dupa ce a fost invinsa pe teren propriu de Sportul Studentesc cu scorul de 3-1 intr-o partida contand pentru etapa a 21-a.Partida parea sa decurga favorabil gazdelor mai ales dupa deschiderea rapida a scorului din minutul 2, atunci cand Marius Niculae a reluat in plasa o centrare venita de la un alt veteran al echipei, Catalin Munteanu.In minutul 15, scorul a devenit 1-1, studentii egaland prin Nistor, atacantul oaspetilor inscriind dupa o pasa venita de la Lazar.La pauza, Sportul intra in avantaj de un gol, Ferfelea punctand dupa o actiune personala, in minutul 32.Ultimul gol al inatalniriia fost inscris tot dintr-o actiune personala, de Lazar, cu zece minute inainte de ultimul fluier al arbitrului.Au evoluat urmatorii jucatori:
Dinamo: Balgradean – Luchin, Grigore, Moti, Pulhac (Tucudean ’74) –