Echipa nationala de tineret la egalitate cu nationala Bosniei

Selectionata de tineret a Romaniei a pierdut o sansa importanta de a se apropia de barajul de calificare la Campionatul European (sub 21 ani). Nationala lui Emil Sandoi a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat in deplasarea din Bosnia, lasand indecisa soarta calificarii pana marti, 9 septembrie, atunci cand Romania va disputa ultimul meci din grupa, la Iasi, contra Tarii Galilor.Nationala de tineret a tarii noastre a dominat prima repriza, reusind sa deschida scorul chiar din debutul meciului prin Torje, cel care a reusit sa fructifice pasa excelenta primita pe culoar din partea lui Chiacu. Jucatorul Stelei Bogdan Stancu si capitanul echipei Claudiu Keseru au ratat desprinderea pe tabela de marcaj, astfel incat la pauza Romania conducea cu un fragil 1-0.Cea de-a doua repriza a adus si o mare dezamagire in randurile tricolorilor. Egalati in minutul 56 in urma unei lovituri de la 11 m, elevii lui Emil Sandoi nu au mai reusit sa puna in real pericol poarta bosniaca, singura ocazie importanta consemnandu-se in minutul 84, atunci cand Bogdan Stancu nu a reusit sa reia in gol o buna centrare primita de la Keseru.