FC Brasov – CFR Cluj UPDATE scor 2-1

FC Brasov intalneste pe CFR Cluj, luni seara, intr-o partida contand in etapa a 12-a din Liga I. 89’Gabi Muresan arunca mingea peste apararea Brasovului, Weldon preia si in invinge din careu pe Felgueiras 81′ Kanu intra la FC Brasov. 81’A iesit Buga.80’Sut de la 23 de metri al lui Celestino, Felgueiras nu ajunge si CFR restabileste egalitatea!79’Camora vede galben pentru un fault la Camora.76’Hora trage de la 10 metri, lateral stanga, Felgueiras respinge, mingea sare la Kapetanos, care nu-i mai pune probleme goalkeeperului portughez. Mingea e respinsa in corner!75’Kapetanos ii ia locul. Atac total pentru CFR in ltimul sfert de ora!75’Panin este inlocuit de Jorge Costa.70’Peralta iese de la CFR70’Intra Celestino.68’Camora trage de la marginea careului, Viveiros deviaza, Felgueiras scoate extraordinar!66’Buga scapa la mijlocul terenului, paseaza perfect, pe culoar, pentru Cristescu, mijlocasul avanseaza si il executa pe Beto dn careu cu o scarita superba!65’Corner pentru CFR de pe partea stanga, apararea Brasovului respinge inca o data perfect.61’Bastos iese de la CFR.61’Intra Ioan Hora.50’Buga scapa pe partea dreapta, avanseaza spre poarta, insa e ajuns din urma de Nuno Diogo, care trimite in corner!46’A inceput repriza a doua!45’Repriza se incheie. 0-0 la Brasov.43’Buga vede primul galben al meciului pentru joc periculos la Panin41’Panica in careul lui CFR! Chipciu a centrat din lovitura libera, Munteanu si Ionescu sar la cap, insa ultimul este lovit in mana de minge! Alexandru Tudor da lovitura libera pentru CFR.35’Inca o centrare a lui Viveiros pentru Chipciu, mijlocasul se inalta si trimite iar cu capul, de aceasta data Beto retine29’Chipciu reia cu capul, din careu, dupa o centrare de pe dreapta a lui Viveiros, mingea trece peste!21’Chipciu trimite in careul CFR-ului, din lovitura libera, Weldon respinge din fata lui Cristi Ionescu12’Nuno Viveiros centreaza din apropierea liniei de fund, Gabi Muresan pune piciorul si mingea sare ciudat si il poate pacali pe Beto, insa iese in afara terenului!12’Velayos centreaza de pe partea dreapta, Piccolo respinge!8’Cristi Ionescu trage de la 20 de metri, usor lateral stanga, dupa o centrare a lui Cristescu, mingea trece mult peste poarta!4’Sougou centreaza de pe partea dreapta, defensiva Brasovului respinge3’Centrare a lui Viveiros pentru Buga, Beto iese si retine fara probleme1’A inceput meciul!