FC Brasov – CS Severin 2-1 (1-0). Stegarii la prima victorie in actualul sezon

FC Brasov a obtinut prima sa victorie in actualul sezon al Ligii 1 dupa ce a invins pe nou-promovata CS Severin cu scorul de 2-1 intr-o partida contand pentru etapa a doua.Gazdele au deschis scorul la prima faza importanta de poarta, Mugurel Buga inscriind cu o lovitura de cap o centrare venita de la Mateiu.In minutul 58 s-a restabilit echilibrul de pe tabela de marcaj, Zaharia servindu-l ideal pe Joel Thomas care a reluat in plasa tot printr-o lovitura de cap.Cu sapte minute inainte de final Brasovul a revenit in avantaj, de aceasta data Buga fiid servant pentru finalizarea lui Iulian Popa.Au evoluat urmatorii jucatori: FC Brasov: Taborda – Velaios, Madeira, Cr. Munteanu, Al. David – Tames (Olariu ’56), Menassel, Mateiu, Viveiros (Iulian Popa ’63) – Buga, Batin (Hadnagy ’19). Antrenor: Ionut Badea.CS Severin: Marinescu – Mitici, Balau, Dandea – Zaharia, Olah (Joel Thomas ’46), Ninu (Zuluf ’78), Hugo Moutinho (P 259;tra 351;cu ’69), Balace – Vancea, Ologu. Antrenoru: Marian Bondrea.