FC Brasov – Sportul Studentesc 2-0 (2-0)

nbsp;

FC Brasov a confirmat calificarea in semifinalele Cupei Romaniei printr-o noua victorie obtinuta de aceasta data in campionat, 2-0 impotriva Sportului Studentesc, lanterna rosie a Ligii 1.

Ambele reusite ale gazdelor au fost inscrise in prima parte a partidei, mai intai Majernik fructificand in minutul 10 o centrare venita de la Martinovici iar 20 de minute mai tarziu, veteranul Robert Ilyes marind diferenta dupa ce a inscris dintr-o lovitura de pedeapsa acordata la un faul al lui Ratiu asupra lui Viveiros.

Au evoluat urmatoarele formatii:

FC Brasov: Minca – Voicu (Rusu ’74), Oros, Majernik, Wiliams – Martinovici – Viveiros (Nastasie ’69), Ilyes, Cristescu, Chipciu – Dedu (V. Badea ’55). Antrenor: Daniel Isaila.

Sportul Studentesc: Niculescu – Ciupe, Patriche, Ratiu, Maxim – Ferfelea, Irimia (Cruceru ’51), Patrascu, Nae (Cazan ’60) – T. Balan – Curelea. Antrenor: Florin Tene.