FC Brasov-Sahtior Donetk 0-0, intr-un amical disputat in Spania

Formatia FC Brasov a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputata impotriva echipei Sahtior Donetk, antrenata de Mircea Lucescu, in ultimul meci de pregatire din cadrul turneului din Spania, transmite corespondentul NewsIn.Tehnicianul Razvan Lucescu a folosit impotriva lui Sahtior urmatoarele formule de joc, mai ales in conditiile in care meciul a avut doua reprize a cate 60 de minute:FC Brasov (repriza I): Stelea – Rui Duarte, B. Niculae, N. Constantin, Ezequias – Roman, Maldarasanu, Ilyes, C. Munteanu – Sburlea, Surdu.FC Brasov (repriza II): Kajcsa – Voicu, Abrudan, Oros, C. Ionescu – Cristescu, P. Adriano, Ilyes (Mateiu 90), Senin – Buga (Dedu 90), Hadnagy.La formatia ucraineana, fundasul stanga roman Razvan Rat a fost titular si a evoluat 60 de minute in nota echipei antrenate de Mircea Lucescu. Razvan si Mircea Lucescu s-au mai intilnit cu actualele lor echipe si intr-un catonament desfasurat vara trecuta, in Elvetia, atunci Sahtior castigand cu 2-0.De asemena, acesta a fost cel de-al doilea amical pe care ucrainenii l-au jucat impotriva unei echipe din Romania in Spania, dupa jocul cu Unirea Urziceni, incheiat cu acelasi scor, 0-0.FC Brasov a inregistrat in turneul de la Valencia urmatoarele rezultate: FC Brasov-FC Zurich 2-1, FC Brasov-Levante 1-0, FC Brasov -Wisla Cracovia 0-1, FC Brasov-sahtior Donetk 0-0. Brasovenii vor reveni in Romania in cursul zilei de duminica.