FC Timisoara – Gaz Metan Medias 3-1 (0-0), Liga 1 – etapa 19

FC Timisoara s-a apropiat la 5 puncte de liderul campionatului Otelul Galati dupa victoria obtinua pe teren propriu, scor 3-1, impotriva echipei Gaz Metan Medias.Dupa o prima repriza alba, oaspetii au deschis scorul in minutul 49 prin golul inscris de Dudita cu un sut din interiorul careului.Numai sase minute a rezistat avantajul mediesenilor. Dorin Goga a depasit doi adversari si a sutat plasat de la 18 metri.Ianis Zicu i-a adus in avantaj pe timisoreni. In minutele 62 si 76 mijlocasul gazdelor a inscris doua goluri venite in urma unor actiuni individuale.Au evoluat urmatoarele formatii:FC Timisoara: Pantilimon – Scutaru, Luchin, Ghionea, Sepsi – Goga, Alexa, Cisovsky (Ricketts ’72), Zicu (Rocha ’90) – Magera, Axente (I. Matei ’90+2). Antrenor: Dusan Uhrin Jr.Gaz Metan Medias: Plesca – Trtovac, F. Lazar, Akaki, Vukadinovic – Markovic, Kubala (Parvulescu ’46) – Hoban (Bozesan ’80), Todea, Dudita – Bratu (Aganovici ’59). Antrenor: Cristian Pustai.