FC VASLUI – FENERBAHCE 1-4 IN PRELIMINARIILE CHAMPIONS LEAGUE. Slovan – CFR Cluj 1-2

FC Vaslui a incearcat sa produca una dintre cele mai mari surprize ale preliminariilor Ligii Campionilor. Dupa 1-1 la Istanbul, galben-verzii sint la 90 de minute de o calificare neasteptata in dauna vicecampioanei Turciei, Fenerbahce.FC Vaslui – Fenerbahce scor 1 – 4 (final)UPDATE FC VASLUI – FENERBAHCE Ora 22:49: Min 90-2 Moussa Sow inscrie un gol de senzatie.FC VASLUI – FENERBAHCE Ora 22.31: Min 76 – Gol Fenerbahce! Acela 351;i Kuyt reu 351;e 351;te s 259; duc 259; scorul la 3-1FC VASLUI – FENERBAHCE Ora 22:28: Min 71 – Gol Fenerbahce! Kuyt inscrie cu un sut din apropiere in vincluFC VASLUI – FENERBAHCE Ora 22.08: PENALTY PENTRU VASLUI. N’Doye suteaza slab si apara turcii. Scorul ramane 1-1.21:50: GOOOOL CFR CLUJ! Sougou inscrie in prelungirile meciului de la Liberec! Slovan – CFR Cluj 1-2 si ardelenii sint in play-off!21:13: GOOOOOOOOOOOOOOL VASLUI! Marius Niculae egaleaza in minutul 14 cu un voleu de senzate din 6 metri!21:11: Gol Fenerbahce! – Caner Erkin deschide scorul in minutul 11 cu o lovitura de cap din 6 metri.Singurul dezavantaj al moldovenilor il reprezinta stadionul, fiind nevoiti sa evolueze acasa la Piatra Neamt, pentru ca arena din Vaslui nu indeplineste criteriile UEFA.Chiar si asa, toate biletele au fost vindute, vicecampioana Romaniei urmind sa aiba in spate 15.000 de spectatori.Echipele de startFC Vaslui: D. Coman – Milanov, Charalambous, Varela, Salageanu – Caue, N’Doye – Antal, N. Stanciu, L. Sinmartean – M. NiculaeRezerve: Straton, Celeban, Cordos, Zsiga, R. Costin, Sburlea, BuhaescuFenerbahce: Volkan – Gokhan Gonul, Bekir Irtegun, Egemen Korkmaz, Hasan Ali Kaldirim – Mehmet Topuz, Cristian, Selcuk sahin, Caner Erkin – Alex, KuytRezerve: Mert Gonuk, Orhan sam, Mehmet Topat, Serdar Kesimal, Sow, Stoch, senturk.Vezi Live Text pe site-ul GSP!