FC Vaslui – Otelul Galati 4-0, Liga 1 – etapa a VII-a

FC Vaslui a obtinut cea mai categorica victorie in acest sezon, dupa ce a invins pe teren propriu pe Otelul Galati cu un 4-0 fara drept de apel.Vasluienii, cu doar o victorie si doua remize in acest sezon, au invins la scor Otelul Galati, echipa care se afla pe locul trei in clasament.Moldovenii au inceput excelent, Adailton transformand superb o lovitura libera de la 25 de metri inca din minutul 8.Brazilianul Wesley a dublat avantajul de pe tabela in minutul 29, marcand cu capul dintr-o centrare a lui Sanmartean.Adailton a reusit dubla in minutul 55, cand a inscris cu un sut sec, din interiorul careului.Sanmartean a fost coatur si la ultimul gol, mijlocasul lobandu-l frumos pe portarul Grahovac, mingea a ajuns in cele din urma la Pouga iar acesta a marcat pentru 4-0.CASETA TEHNICA:FC Vaslui: 1. Kuciak – 4. Ghencev, 3. Papp, 26. Farkas, 27. Hugo Luz – 2. Campano (31. Gheorghiu ’85), 23. Pavlovici, 80. Wesley, 18. L. Sanmartean – 14. Adailton (11. Milisavljevici ’78), 9. Pouga (25. Bello ’71). Antrenor: Juan Ramon Lopez Caro.Otelul Galati: 12. Grahovaci – 3. Rapa, 16. Sarghi, 18. Sg. Costin, 14. S. Ilie – 20. Cojoc (7. Iorga ’46), 37. Viglianti – 8. Antal (11. Ochirosii ’66), 10. G. Paraschiv (32. Borbely ’46), 9. L. Bus – 27. Pena. Antrenor: Dorinel Munteanu.