FC Vaslui – Pandurii Targu Jiu 2-1, etapa 19 – Liga 1

nbsp;

FC Vaslui si-a confirmat statutul de favorita si a invins cu scorul de 2-1 in partida disputata pe teren propriu impotriva echipei Pandurii Targu Jiu.

Gazdele au deschis scorul dupa numai cinci minute de joc, mijlocasul brazilian Gerlem fructificand o lovitura de pedeapsa obtinuta tot de el la o faza in care a fost faultat in careu de Popete.

Si inceputul celei de-a doua reprize le-a aprtinut gazdelor, FC Vaslui desprinzandu-se la 2-0 in minutul 61, Delgado insciid in urma unei pase primate de la acelasi Gerlem.

Pandurii n-au abandonat lupta si au parut ca pot ameninta Victoria gazdelor dupa golul inscris in inutul 67 de Jaka Stromajer, mijlocasul pandurilor inscrind dupa o faza create de Kamara.

Au evoluat urmatoarele formatii:

FC Vaslui: Kuciak – Milanov, Zubar, Papp, Hugo Luz – Delgado (Milisavljievici ’87), Genchev, L. Sanmartean (8. Zmeu ’82), Gerlem – Costly, Temwanjera (R. Costin ’70). Antrenor: Marius Lacatus.

Pandurii Targu Jiu: R. Stanca – Popete, Martinovici, Chibulcutean, Ad. Rusu – Pacurar, Murgan, Nalati (Stromajer ’55), Lazici – D. Orac (Tremonti ’68), Kamara (Raskovici ’74). Antrenor: Liviu Ciobotariu