FC Vaslui – Petrolul 3-0 (1-0). Moldovenii au facut spectacol

FC Vaslui a invins pe Petrolul cu scorul de 3-0 intr-unul din derby-urile etapei a doua a Ligii 1.Gazdele au deschis scorul in minutul 21, Sanmartean fructificand spectaculos o lovitura libera de la 25 de metri.2-0 s-a facut in minutul 70, nou-venitul Sabin Sburlea inscriind dupa o centrare venita de la Nicusor Stanciu.Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 82 de ex-dinamovistul Marius Nicolae, atacantul gazdelor inscriind dupa o actiune personala.Au evoluat urmatorii jucatori:FC Vaslui: Coman – Milanov, Varela, Charalambous, Salageanu – Antal (Caue ’65), Stanciu, N’Doye, Sanmartean (Zsiga ’75)- Sburlea, M. Niculae (Buhaescu ’86). Antrenor: Marius SumudicaPetrolul Ploiesti: Bornescu – Alcenat, Yamissi, Sukala, Guilherme – Boudjemaa, Marinescu, Mustivar (Cristescu ’58), Ad. Cristea – Grozav (Oprita ’58), Hamza (Bokila ’66). Antrenor: Mircea Rednic.