FC Vaslui – Victoria Branesti 1-0, Liga 1 – etapa a XIII-a

FC Vaslui si-a pastrat parcursul bun de cand banca tehnica a echipei a fost preluata de Viorel Hizo, reusind sa invinga pe teren propriu, nou-promovata Victoria Branesti, cu scorul de 1-0.Dupa o prima repriza alba, vasluienii au reusit golul victoriei in minutul 63 atunci cand fundasul Gabriel Canu a fructificat o centrare venita de la Adailton, in urma unei lovituri de colt.Au evoluat urmatoarele echipe:FC Vaslui: Kuciak – R. Costin (Gheorghiu ’61), Papp, Canu, Balace – Burdujan, Zmeu, Wesley, Milisavljevici (Sanmartean ’54) – Adailton (Pouga ’78), Yero Bello. Antrenor: Viorel Hizo.Victoria Branesti: Stoicescu – Maghici, Sg. Bar, Marincau, E. Nicola – Iacob (Coman ’88) – Oprea (Negru ’76), D. Popa, Olariu, Nicoara (Buhus ’85) – Simion. Antrenor: Ilie Stan.