FC Vaslui a fost eliminata din Liga Europa dupa ce a fost invinsa de Lille cu scorul de 2-0

nbsp;

Vasluienii nu s-au speriat de adversar si le-au facut viata grea francezilor de la Lille. Dupa 0-0 in tur, moldovenii au rezistat 70 de minute si in retur fara sa primeasca gol.

FC Vaslui a fost eliminata in play-off-ul Ligii Europa de francezii de la OSC Lille, dupa ce in mansa retur au pierdut cu 2-0.

Echilibrul partidei s-a rupt in minutul 68, cand Kuciak a primit direct rosu pentru un fault in careu la Moussa. Cabaye a batut penalty-ul si a deschis scorul in minutul 70.

Chejdou a stabilit scorul final in minutul 81 cu un sut de la distanta, deviat in propria poarta de Papp.

Faza primului gol al francezilor a pornit dupa un offside clar, nesemnalizat de brigada norvegiana.

Steaua ramane singura echipa calificata in grupele Ligii Europa. Pe langa FC Vaslui, joi au mai fost eliminate si Unirea Urziceni care a remizat 1-1 cu Hajduk Split (in tur 1-4) si FC Timisoara care a pierdut in dubla mansa in fata lui Manchester City 0-2 nbsp; (in tur 0-1).