FC Vaslui-Universitatea Craiova 1-1

FC Vaslui a remizat vineri cu Universitatea Craiova, scor 1-1, dupa ce gazdele au reusit golul egalizator în prelungirile partidei, la o faza la care oltenii au reclamat ofsaid, transmite corespondentul NewsIn.FC VASLUI-UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-1 (Temwanjera 90+2/ Dina 6)FC Vaslui: Kuciak – Buhus, Canu, Markovic, Balace (Buhaescu 69) – P. Jovanovic (N’Doye 46), Genchev, Ljubinkovic, Gheorghiu (Jovanovic 60) – Temwanjera, Burdujan. Antrenor: Viorel MoldovanUniversitatea Craiova: Bornescu – Dananae, Stoica, Mitchell, Rose – Barboianu, Prepeli 355;a, Gangioveanu, F. Costea (Barbu 90) – Dina (Stoianof 69), Baird (Gaman 78). Antrenor: Nicolo NapoliCartonase galbene: Buhus 13, Canu 73, Ljubinkovic 74 / Baird 15, Bornescu 43, Barboianu 55Arbitri: Lucian Dan – Zoltan Szekely, Traian MarchisStadion: Municipal; Spectatori: 7.000Cum s-au marcat golurile:0-1, min. 6: Mihai Dina a sutat puternic balonul în poarta lui Kuciak, de la 6 metri, dupa o serie consecutiva de greseli a defensivei gazda.1-1, min. 90+2: Temwanjera a marcat dupa o centrare a lui N’Doye si o preluare a lui Burdujan, care a protejat balonul pentru sutul sau.In minutul 47, Stoica a salvat de pe linia por 355;ii un voleu trimis de Burdujan de la 11 metri.Viorel Moldovan a inregistrat a doua remiza consecutiva pe banca tehnica a Vasluiului, dupa cea din etapa trecuta cu Rapid.